Muhabbet Kuşu Karpuz Yer mi?

Muhabbet kuşu karpuz yer mi? Karpuz, muhabbet kuşları için yenilebilecek yiyecekler arasında yer alır. Karpuz %92 sudan oluştuğu için muhabbet kuşlarınız için güvenli ve faydalı bir yiyecektir. Sıvı tüketimi açısından ve besin değerleri açısından zengin olan karpuz, kuşlarınız için faydalıdır.

A Vitamini, B6, C Vitamini, Magnezyum ve Likopen içeren karpuz kuşlarınız için adeta vitamin damlası gibidir. Haftada 1 defa vermeniz en sağlıklısı ve güvenlisidir. Karpuz ile beraber lifli besinler vermenizi öneririz. Muhabbet kuşu yemi yeterlidir.

Kuşlarınıza meyve ve sebze vermek besin çeşitliliği açısından çok önemlidir. Kuşunuzun sağlığı açısından meyve ve sebzeler ne kadar faydalı olsalar bile aşırı vermemek gerekir. Muhabbet kuşunuzun aşırı karpuz tüketimi zararlı olabilir.

Muhabbet Kuşu Karpuz Yer mi?

Karpuzu en fazla kuşunuzun kafası boyutunda kesip verin. Çok büyük olduğunda korkup yanaşmayabilir ve yemesini engelleyebilir. Karpuz vererek sıcak yaz aylarında su ihtiyacını karşılar ve dehidrasyon ihtimalini düşürebilirsiniz.

Muhabbet Kuşu Karpuz Çekirdeği Yer mi?

Bu konuda çok fazla bilgi bulunmadığı için vermenizi önermiyoruz. Onun yerine kuşunuza uygun tohumlar vermeniz yeterlidir.

Muhabbet kuşunuza karpuz verirken mutlaka çekirdeklerini temizleyin ve atın. Çekirdekleri atarak boğulma ihtimali ve sindirme problemlerine karşı önlem almış olursunuz.

Yorum yapın